Vyhodnotenie súťažnej prehliadky MOYZESOV SLÁVIK 2023

  23. 8. 2023 ~ ~ prečítané 129x


Súťažná prehliadka v speve ľudových a umelých piesní žiakov základných umeleckých škôl s názvom MOYZESOV SLÁVIK“, sa v tomto školskom roku konala 18. mája 2023. Do poroty prijali pozvanie skúsení odborníci ako je Anna MARUŠKANIČOVÁ, Katarína CVANCIGEROVÁ a František BIROŠ. Vzájomne sa dopĺňali a v celkovom hodnotení stále našli zhodu.

            Do súťaže bolo prihlásaných 45 súťažiacich z 15 škôl Prešovského kraja, ktorých sprevádzalo 23 predagógov a 16 korepetítorov. V ten deň sa po chodbách školy pohybovalo takmer 100 aktívnych, spevuchtivých ľudí. Bol to náročný, ale obohacujúci, tvorivý deň plný krásnych umeleckých výkonov malých aj veľkých speváčikov, milých stretnutí a nových skúsenosti i zaujímavých podnetov. Každý súťažiaci si odniesol cenu a všetci odchádzali spokojní, s úsmevom na perách.

            Všetkým zúčastneným ďakujeme, že prijali naše pozvanie a veríme, že  10. jubilejný ročník súťažnej prehliadky priláka ďalších nových spevákov a osloví aj tých, čo o našej súťaži ešte nepočuli.

Za spracovanie videa zo súťaže ďakujeme prešovskej televízii tv7. Prikladáme link, na ktorom je záznam zverejnený: https://tv7.sk/index.php/spravodajstvo/item/2523-moyzesov-slavik-2023

 

Priamo sa dá zdieľať tu: https://youtu.be/K3ApJiOuJ2c


Tešíme sa na ďalšie stretnutie s Vami.Videá:Súbory na stiahnutie:

  Vyhodnotenie 9.ročníka súťaže MOYZESOV SLÁVIK        [ typ: pdf, veľkosť: ] 1202 kB

  Dotácia od Mesta Prešov        [ typ: pdf, veľkosť: ] 930 kB