Koledy rozozvučali Prešovčanov

  7. 3. 2019 ~ ~ prečítané 793x

Prešovčania to dali. 12.12.2018 zaplnili Hlavnú uliciu a spoločne si zaspievali štyri známe koledy. Pridali sa aj mestskí poslanci na čele s primátorkou Andreou Turčanovou. Kvôli koledám dokonca prerušili rokovanie mestského zastupiteľstva.

Koledy rozozvučali Prešovčanov Predvianočná atmosféra v Prešove dnes mala zvláštne čaro. O osemnástej hodine sa totiž celá Hlavná ulica rozoznela spoločným spevom kolied. K približne deviatim stovkám Prešovčanov, ktorí sa stali súčasťou projektu „Slovensko spieva koledy“, sa pridala aj primátorka Andrea Turčanová i mestskí poslanci, ktorí kvôli spoločnému spievaniu kolied prerušili rokovanie mestského zastupiteľstva. 

Z javiska tóny štyroch známych kolied spoločne s Prešovčanmi spievali šlenovia zboru Slávik, ktorý pôsobí pri ZUŠ Mikuláša Moyzesa. 

V rámci projektu „Slovensko spieva koledy“ sa v rovnakom čase na rôznych miestach Slovenska a Českej republiky spievali  štyri rovnaké koledy: Poďme bratia do Betléma; Do hory do lesa valasi; Šťastie, zdravie, pokoj svätý vinšujeme vám a Tichá noc.

Ľudia sa takto symbolicky spojili a rozdávali lásku a pokoj.

Zdroj : www.presov.sk


Videá: