Divadelné súbory

  11. 3. 2015 ~ prečítané 2567x

Detský divadelný súbor ZARAMBARIMBURÁCI

Detský divadelný súbor ZARAMBARIMBURÁCI

Vznikol v roku 1990. Hneď od svojho vzniku sa zúčastňoval na detských divadelných prehliadkach i vystúpeniach. Jeho ambíciou bolo oslovovať detské publikum, preto aj tituly, ktoré sme spracovali, sú určené detskému hercovi a detskému divákovi.

Z najznámejších titulov vyberáme:
Š. Moravčík – Babona bobona; P. Glocko – Šťastenko; A. Verešpejová –
Vianočné trampoty v pekle; D. Hevier, M. Válek –Strašidlá zo strašidelníka;
Francúzska komédia z 15. storočia od neznámeho autora –Chytráctvo majstra Pathelina; D. Hevier – Abeceda Daniela Heviera, O prefíkanej líške; detský muzikál – Ako sa zbaviť princezien.

Najvýznamnejšie prehliadky, na ktorých sa súbor zúčastnil:
Rozprávkový Stropkov, Detská divadelná Šaľa, Hviezdoslavov Kubín

 

Divadelný súbor MAM

Tento súbor začal pôsobiť v roku 1997. Profiloval sa v priebehu viacerých rokov z detského divadelného súboru ZARAMBARIMBURÁCI, počas ktorých sa v ňom vystriedalo mnoho detí, študentov a koncepcií. Súčasný MAM je pokračovateľom mnohých jej predchodcov, ktorí v súčasnosti spolupracujú v súbore ako dramaturgovia či režiséri (Adela Mitrová, Miron Pukan). Cieľom inscenačných snažení tohto súboru bolo otvoriť kreatívny priestor novým dramatickým pokusom, neusilovať sa za každú cenu kreovať pevné inscenačné tvary, a preto sú i produkcie MAM-árov neustále v jemnom či výraznejšom pohybe.

Z najúspešnejších titulov vyberáme: Dlhší o hlavu, Srdca kus